Никол Николаева се изкачи до второ място в лекоатлетическата верига за млади таланти

Публикувано на вт, 20 сеп. 2016
145 четения

Талантливата великотърновка Никол Николаева се изкачи до второ място във временното класиране във веригата за млади таланти “Мтел атлетика за младежи”. Състезателката на клуб “Етър Академик” завърши трета в седмия кръг от надпреварата, проведена в Сливен в неделя.
Николаева спечели 180 точки от състезанието в града на стоте войводи и вече има актив от 970 точки от участието си в пет кръга. Никол пробяга 60 метра за 8.4 секунди и раздели трето място, на скок дължина записа 4.35 метра, което ѝ отреди седма позиция, а на 600 метра е четвърта с време 1:55 мин. Великотърновката събра 180 точки, колкото постигна и Пламена Тоскова (“Тракия 96” – Пловдив), но Николаева имаше предимство в директните двубои и така заслужи място на почетната стълбичка. Мила Димитрова (“Тракия 96”) записа шеста победа във веригата за 2016-а година с рекордните за тези състезания 234 точки.
Тя постигна 8.0 сек. на 60 м, 4.98 м в скока на дължина и 1:46.3 мин. на 600 м. Димитрова оглавява и временното класиране с 1107 точки. Второто място в Сливен бе за Изабел Крамарска (“Рилски атлет” – Самоков) със 199 т. Теодор Кръстев (“Берое” – Стара Загора) триумфира убедително в трибоя при момчетата (60 м – 7.5 сек., скок дължина 5.07 м и 800 м – 2:32.6 мин.) при момчета с 224 точки. Призьорите в двата пола бяха наградени от европейския шампион на 3000 м стипълчейз от 1969-а година Михаил Желев. Последните два кръга от веригата са в Правец на 22 септември и Хисаря на 30 септември. Състезанието в Хисаря ще бъде и финално, като точките ще се удвояват.