Наталия Димитрова и Кирил Николов спечелиха спринта за купа “Трите хълма”

Публикувано на пн, 25 мар. 2013
270 четения

Победителите Кирил Николов (в средата), Иван Сираков и Апостол Атанасов получиха медалите си от проф. дпн Пламен Легкоступ.

385 ориентировачи от България, Румъния и Украйна застанаха на старт в спринтовата дистанция на Купа “Трите хълма” и “С карта из Търновград”. Надпреварата, организирана от СКО “Трапезица-1954”, Община В. Търново и БФ по ориентиране, включваше два спринта в отделните възрасти, които се проведоха около Паметника на Асеневци и в квартал “Бузлуджа”. Три секунди определиха победителя при мъжете в елитната група. Кирил Николов от “Вариант 5” (Търговище) и Иван Сираков си размениха по една победа в двата спринта, но първото място в крайното класиране бе за Дизела, а горнооряховецът Сираков, който до момента бе с три победи през сезона, остана втори. Апостол Атанасов от “Трапезица-54” е трети, председателя на “Браун Тим” Николай Димитров е девети. При жени- 21 елит Наталия Димитрова продължи доминацията си в лятното ориентиране и бе най-бърза в двата спринта. Румънката Вероника Миною остана втора, Стефания Беломъжева (“Браун Тим”) е осма. Състезателите на “Браун Тим” Галин Николов и Джанер Мехмедов са победители при момчета до 14 г. и до 10 г. Съотборниците им Димитър Димитров (Мъже-45) и Петя Димитрова (Жени-45), както и представителите на “Трапезица-54” Мартина Джулиева (Жени-18) и Владимир Друмев (до 12 г.) спечелиха сребърни отличия. С бронзови медали са Елица Атанасова (до 16 г.) и Борил Кондуферски (до 10 г.), двамата от “Трапезица-54”. Димитър Дамянов от “Браун Тим” при юноши до 18 г., съотборникът му Николай Момъков при момчета до 10 г. и Кремена Савакова от “Трапезица-54” при момичета до 10 г. са четвърти. На пето място в своите групи са Валентин Шишков (“Трапезица-54”) при юноши до 16 г. и Маргарита Тодорова (“Браун Тим”) при Жени-40. Вчера в местността Гарга баир се проведе средна дистанция, която носеше точки за световната ранглиста.