Над 440 ориентировачи участваха в състезанията „С карта из Търновград“ и „Трите хълма“

Публикувано на пн, 21 мар. 2016
350 четения

Над 440 състезатели от България, Румъния и Сърбия взеха участие в състезанията по ориентиране „С карта из Търновград“ и купа „Трите хълма“, които се проведоха за 4-та поредна година по случай празника на Велико Търново. Надпреварата включваше спринт, дълга и средна дистанция. Спринтовата дистанция се проведе по карта „Триъгълника“.

В елитните класове победители станаха Никола Билич от Сърбия при мъжете и Андра Ангхел от Румъния при жените. Златни медали за „Браун Тим“ донесоха Венцислав Трифонов при Мъже-21А, Петя Димитрова (Жени-45) и Снежана Кадиева (Ж-50). Бронзов медал спечели Дария Стаменова при най-малките момичета до 10 г. На шесто място се подредиха Венцислав Гуглев (Мъже-21А) и Джанер Мехмедов при момчета до 12 г.

От състава на домакините от „Трапезица 1954“ златни медали завоюваха Тихомир Денчев и Йоана Атанасова при момчета и момичета до 10 год. Елица Атанасова остана втора само на 3 секунди от победителката при девойки до 18 г. В същата група Калина Петкова е осма. При момичета до 14 г. Наталия Кандиларова е трета, Мила Атанасова – четвърта. Мартин Славов е четвърти при момчета до 12 г., а Никола Михайлов шести до 16 г. Носител на купа „С карта из Търновград“ е тимът на „Узана“, „Трапезица 1954“ е пети, „Браун Тим“ е осми. Резултатите от дълга и средна дистанция оформиха общото класиране за купа „Трите хълма“.

Победители в елита са Ивайло Иванов от „Бегун“ и Андра Ангхел. От „Браун Тим“ победители станаха Венцислав Трифонов, Снежана Кадиева и Георги Нейков при момчета до 10 г. На второ място са Илия Йорданов до 10 г., Васил Мугафчиев (Мъже-65), Калин Пенчев (Мъже-35) и Станислав Йорданов до 14 г. На трето място се класилаха Николай Генов до 14 г., Димитър Недев (Мъже-21А), Димитър Димитров (Мъже-45) и Маргарита Тодорова (Жени-45). Андрей Абаджиев в елита, Камелия Георгиева при Жени-21А и Никола Момъков при момчета до 12 г. са пети. От тима на „Трапезица 1954“ Елица Атанасова е трета в сборна група жени 18-20 г., Мила Атанасова е четвърта до 14 г. Габровският клуб „Узана“ е отборен победител за купа „Трите хълма“, „Браун Тим“ е пети, „Трапезица 1954“ е осми.