Моника Георгиева с победа в най-стария крос в България

Публикувано на вт, 3 Ное. 2015
176 четения

Атлети от клубове от 12 града в страната взеха участие в най-стария крос  в България – “Диана”. Алеите на градския парк  в Ямбол станаха арена на 49-ото издание на надпреварата. Организатор на състезанието бе Клуб по лека атлетика “Тунджа” със съдействието на община Ямбол и БФЛА.
Двама състезатели на клуб “Локомотив 2010” стъпиха на почетната стълбичка. Националката Моника Георгиева бе най-бърза на 3000 метра при жените. Моника остави зад себе си Добрина Шаламанова от КЛАСА и Маринела Минева от Дряново. На същата дистанция при юноши старша възраст Петко Йорданов се подреди трети и взе бронзов медал. Първенец в тази група стана Георги Гергов от “Атлет” (Карнобат). Наградите на победителите връчиха  спортният  директор в БФЛА Диян Драшков.