Моника Георгиева най-бърза на 1500 метра в Дряново

Публикувано на чт, 25 апр. 2013
471 четения

Моника Георгиева

С куп призови класирания от национални състезания в Дряново и Габрово се завърнаха лекоатлетите от областта. В шестото издание на турнир “Никола Върбанов” в Габрово стартираха 130 атлети от 17 клуба в страната. Много силни резултати бяха постигнати в тласкането на гюле, където победител стана Георги Иванов от АСК “Павел Павлов”, който с 20,75 м е № 1 в Европа. Михаил Селенски от “Етър 2007” спечели среброто с 14,80 метра. Представителят на “Локо 55” (Г.Оряховица) Емил Марчев е пети с 12,05 метра. Съотборникът му Силвен Марков зае първо място при момчетата под 14 год. в дисциплината 600 метра с резултат 1:47,57 мин. Илия Димитров от “Локо 55” е пети. При момичетата под 16 год. Калина Калева (“Локо 55”) е трета на 400 метра с 1:07,12 мин. В спринта на 100 метра Петра Христова (“Локо 55”) е четвърта при момичетата, съотборникът й Деан Дочев е на пето място при момчетата.
Също на 100 метра, но при юноши старша възраст, Станислав Кацаров (“Браун Тим”) е пети, на 800 метра Христо Живков (“Локо 55”) е шести.
Моника Георгиева (“Локомотив 2010”) по безапелационен начин спечели първото място на 1500 метра при девойките на VII турнир на писта в Дряново. В надпреварата се пуснаха близо 230 атлети от 22 клуба. При момичетата на 400 метра Неделя Самоковлиева (“Алтиус” – Свищов) е втора. При момчетата на същата дистанция Томи Димитров (“Локо 55”) се окичи със среброто, а Симеон Иванов (“Алтиус”) с бронз. Във възрастовата група момичета 14-15 години Калина Калева (“Локо 55”) е втора на 800 метра.