Младите играчи на “Академик” загубиха от “Спартак” (Пл) с 0:1

Публикувано на вт, 21 авг. 2018
136 четения

Минимална загуба допусна младият, но перспективен отбор на “Академик” (Свищов) срещу плевенския “Спартак”. “Студентите” отстъпиха у дома с 0:1, като победния гол за гостите падна в 75-ата минута.
В равностойния мач домакините бяха по-напористият отбор преди почивката, докато през втората част “Спартак” потърси по-активно попадение и стигна до него. Свищовлии обаче могат само да съжаляват, че не взеха поне едната точка в срещата. Три чисти възможности за гол имаха възпитаниците на треньора Евгени Маринов през първото полувреме. Пропуски пред вратата на опитните плевенчани направиха Пламен Илиев, после и младите Благовест Ленков и Георги Горанов.
След почивката “Спартак” натисна, Ивайло Раденцов и Цветан Петров имаха възможности, но свищовската защита не допусна изненади до 75-ата минута, когато една центрирана от фланга топка прескочи защитник и капитанът на гостите Цветан Петров с левия крак прати топката в мрежата – 0:1. До края “Академик” пренесе играта в половината на гостите и потърси поне изравняване, но не успя.
“Съжалявам за загубата, момчетата не заслужаваха да паднат в този мач. Доволен съм обаче от желанието и старанието им. Ние сме най-младият отбор в групата, играем футбол, но грешките на младостта са нещо разбираемо”, коментира Евгени Маринов.
Така след първите два мача “Академик” има по една победа и загуба с голова разлика 2:2, а в следващия кръг на 26 август гостува в интригуващ мач на “Локомотив” (Дряново), който загуби с 3:2 гостуването си в Трявна.