Младежите на “Локомотив” останаха със сребро за Купата на България

Публикувано на чт, 19 ян. 2023
117 четения

Един гол във финала лиши младежите на ХК “Локомотив” (ГО) от купата на България. 19-годишните локомотивци останаха втори, след като загубиха с 23:24 от връстниците си от “Полюс – ТМ” (Плевен).
Финалният турнир за купата по хандбал при младежи до 19 г. се игра в Бяла. В продължение на два дни “Албатрос” (Бургас), “Полюс-ТМ” (Плевен), “Осъм” (Ловеч) и символичният домакин “Локомотив” (Горна Оряховица) спориха за разпределението на медалите.
В полуфиналните мачове младите – железничари” се наложиха над връстниците си от Ловеч с 32:30 (17:14), а плевенчани победиха бургазлии с дузпи. Първата част бе за “Албатрос”, взел полувремето с 13:16, после “Полюс – ТМ” навакса до 29:29 в края и се стигна до рядко срещащите се в хандбала дузпи. При тях плевенчани грабнаха победата с общото 33:32.
Финалът бе изключително равностоен, а в последните секунди Фортуна се усмихна на хандбалистите от Плевен, които 7 секунди преди крайната сирена поведоха с гол за 24:23 и спечелиха трофея. Локомотивци трябваше да се задоволят със сребърните медали. Валентин Николов от “Локомотив” беше определен за най-полезен състезател на турнира.
“Локомотив”: Любен Иванов, Християн Колев, Никола Стоянов, Георги Василев, Кристиян Йорданов, Мартин Костадинов, Валентин Николов, Велизар Драганчев, Златомир Колев, Константин Бакалов, Стефан Георгиев, Стелян Димов, Димитър Недев, Георги Аврамов, Валентин Василев, Пламен Катрев.