Младен Гуджев спечели шахматния турнир за ветерани

Публикувано на чт, 8 Дек. 2022
277 четения

Гросмайсторът по кореспондентен шах Младен Гуджев спечели ноемврийското издание на традиционния турнир по шахмат за ветерани. Надпреварата бе подновена преди месец след двегодишно прекъсване заради пандемията. Ветераните отново мерят сили във Велико Търново в преследване на купата, която ще стане притежание на шахматиста, спечелил 6 издания на турнира.
Младен Гуджев стана победител, след като в деветте си срещи записа 7 победи и две ремита и събра сериозния актив от 8 точки. Втори е Иван Илийков с 6.5 т. от четири победи и 5 ремита, а трети стана Атанас Атанасов с пет победи, две ремита и две загуби и актив от 6 точки.
Купата ще спечели този, който вземе шест турнира, като не е задължително те да са последователни. По традиция финалистите са десет, като преди всеки турнир има и квалификации за влизане в основната схема. Следващото, последно за годината издание на турнира, ще бъде на 14 декември.