Мъжете на “Етър-64” със силно представяне

Публикувано на вт, 28 мар. 2017
153 четения

Хандбалистите на “Етър-64” записаха победа и загуба в третия турнир от първенството на “Б” група – мъже, в зона “Мизия”. В Спортната зала на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” великотърновци отново срещнаха горнооряховските “Локомотив” и “Раховец”. Чудесна победа взеха етърци над “Раховец” с 16:10. Селекцията на треньорите Стефан Евтимов и Даниела Коцева водеше през цялото време и не допусна интрига, като до почивката резултатът бе 6:4, а в края преднината бе фиксирана на 6 попадения – 16:10.
Очаквано по-оспорван беше мачът им срещу “Локомотив” (ГО), за който играят Йонко Вутов и Йордан Димитров. Дербито премина на приливи и отливи, като великотърновци се представиха достойно, въпреки загубата с 20:21. След първата част гостите водеха с 9:13, а четири минути преди края резултатът беше 17:21, но с три последователни гола “Етър-64” направи загубата си минимална.
Силно пазиха вратарите Светозар Лазаров и Галимир Цветанов, отличи се и лявото крило Теодор Гецов, който наниза 6 гола. Пет добави Християн Йосифов, а добре играха и всички останали състезатели. В състава определено има израстване, отчетоха Стефан Евтимов и Даниела Коцева.
Това бе третият регионален турнир от първенството на “Б” група, следващият четвърти е на 9 април в Горна Оряховица.
“Етър-64”: Светлозар Лазаров, Мирослав Минев, Галимир Цветанов, Румен Димитров, Милен Иванов, Мартин Тодоров, Димитър Димов, Християн Йосифов, Николай Тодоров, Васил Филипов, Иван Георгиев, Теодор Гецов, Ивайло Иванов, Милен Кунев.
Хандбалистите на “Локомотив” си осигуриха предсрочно първото място в зоната. Те победиха освен “Етър-64”, и “Раховец” с 28:18 и са с пълен актив от точки.