Мъжете на “Етър 100” и Петя Луканова са вицешампиони на пневматична пушка

Публикувано на вт, 21 февр. 2017
175 четения

Сребърни и бронзови медали спечелиха двата великотърновски клуба по спортна стрелба на държавното първенство с пневманично оръжие, което се провежда на стрелбище “Гео Милев” в София. “Етър 100” участва с петима състезатели на пушка при мъжете, като двама от тях влязоха във финала. В квалификациите Добрин Буров и Боян Байчев бяха съответно четвърти и пети, Тихомир Петров девети, Тихомир Стоянов единадесети, а Ивайло Харизанов четиринадесети.
Във финала Добрин Буров се пребори за бронзов медал, Боян Байчев се подреди седми. Шампион стана Антон Ризов от “Тракия” (Пловдив). В отборната надпревара при мъжете “Етър 100”, представен от Буров, Байчев и Петров, спечели вицешампионската титла с актив от 1754,5 т. Златните медали завоюва тимът на “Тракия”.
В квалификацията на пушка при жените Петя Луканова и Виктория Иванчева от “АП-спорт” заеха второ и трето място с резултат 414,3 т. и 412,6 т. Във финала Петя Луканова запази второто място и се окичи със сребърен медал. Великотърновката отстъпи само пред Нели Танева от “Тракия”, която стигна до златото с национален рекорд във финала 245,6 т. Иванчева се смъкна с едно място в класирането и остана четвърта. Деница Иванова от “Етър 100” е девета при жените.