Любомир Генчев донесе трите точки за “Локо” (ГО) в Белоградчик

Публикувано на пн, 13 май 2013
234 четения

Хубава победа с 1:0 взе като гост на “Балкан” (Бeлоградчик) горнооряховският “Локомотив”. Единствения гол с цената на трите точки отбеляза Любомир Генчев в 65-ата минута.
Локомотивци имаха превес през целия мач и търсеха гола, докато домакините се стремяха да убиват темпото. През първата част възможности имаше пред Антоний Балъков, Тихомир Кънев и Любо Генчев, а след почивката – отново пред Кънев, Балъков и Мартин Иванов.
“Изиграхме добър мач на безобразен терен. Беше толкова твърд и сух, че топката вдигаше прахоляк, такъв не съм виждал и по селата в нашия регион. През цялото време държахме инициативата, домакините нямаха голова възможност и ако теренът бе нормален, щяхме да ги бием с голяма разлика. Преди почивката Балъков, Кънев и Любо Генчев пропуснаха да вкарат, а още от самото начало стремежът на “Балкан” бе да убива темпото.
През втората част направихме много хубави влизания по фланговете. Кънев, Балъков и Мартин Иванов стреляха опасно след центрирания от крилата, но вратарят на домакините успяваше да избива. В 65-ата минута при поредното подаване от фланга Любо Генчев засече топката от 5-6 метра и я прати в мрежата за 0:1. До края създадохме още положения, но не ги реализирахме”, разказа старши треньорът на гостите Димитър Печикамъков.
“Локо” (ГО): Димов, Стефанов, Пенев, Велчев, Петров, Я. Генчев (75 Д. Димитров), Л. Генчев, М. Иванов (78 Русев), Балъков (85 Савов), Славчев, Кънев.
Свищовският “Академик” пък записа без игра служебно 3:0 над “Локомотив” (Мз). “Студентите” са само на крачка от влизането в “Б” група. Те се нуждаят само от една победа в оставащите три кръга, за да станат недостижими. Дори и тя обаче може да не им е необходима, ако в следващия кръг “Червен бряг” бие у дома “Ботев” (Козлодуй).
Така два кръга преди края “Академик” ще има аванс от 6 точки, а е с по-добри показатели от директните двубои и с двата си конкурента.