Купа и 8 медала за борците на “Локомотив” от международен турнир по свободна борба

Публикувано на пт, 2 сеп. 2016
456 четения

130 състезатели от 16 клуба от България, както и борци от Молдова, взеха участие в третия международен турнир по свободна борба в Дългопол. Спортният празник е част от честванията за 47-та годишнина от обявяването на Дългопол за град. Гости на състезанието бяха бронзовата медалистка от Олимпиадата в Рио де Жанейро Елица Янкова, световните шампиони Станка Златева, Николай Паслар, Марин Герчев и още знаменити борци като Стоян Добрев, Хасан Исаев и много други. От името на федерацията Станка Златева връчи плакет на кмета на Община Дългопол инж. Георги Георгиев. Горнооряховският “Локомотив” се представи с 8 състезатели и всеки един от тях се качи на почетната стълбичка. Шампион при децата стана Николай Момъков в кат. 30 кг. Бронзови медалисти в тази възраст са Светослав Илиев (30 кг) и Мартин Маринов (47 кг). При момчетата Исмаил Помаков и Юсуф Исуфов спечелиха златни медали, съответно в кат. 45 и 53 кг. Йордан Попов е трети в кат. 53 кг. При момичетата клубът също има две първи места. Аделина Момъкова е победителка в кат. 50 кг., а Румяна Бонева спечели златото в кат. 60 кг с най-атрактивните борби на турнира, побеждавайки националката Таня Тенева от Димитровград. Румяна получи и купата за най-резултатна състезателка. Горнооряховският отбор бе настанен в новооткритата спортна база в село Аспарухово. Треньорът Николай Ганев остана изключително доволен от предоставените условия, каквито според него няма и на Белмекен.
“Това е един невероятен комплекс, където с 6 милиона лева са направени чудеса. Стана истински празник за борбата и децата”, коментира Николай Ганев.