Красимир Николов извоюва сребро от Купа “Добротица”

Публикувано на пн, 22 Апр. 2013
187 четения

Двама състезатели на СКО “Браун Тим” взеха участие в състезанието по ориентиране за Купа “Добротица”, организирано от едноименния клуб. Общо 99 спортисти в двата пола се състезаваха в района на язовир Одринци. Във възрастовата група Мъже-35 Красимир Николов преодоля дистанцията с дължина 5,1 км за 39:05 минути и спечели сребърен медал. По-бърз от представителя на “Браун Тим” бе само Даниел Николов (“Бегун” – Варна), който го изпревари с 28 секунди. Друг състезател на “Браун Тим” Боян Мирев се подреди на десето място в тази възрастова група. Победители в елитните класове станаха Йордан Нанков (“Мадарски конник” – Шумен) и Димитрина Чолакова (“Академик” – Варна).
Междувременно Иван Сираков се присъедини към новия си скандинавски отбор “Стора Туна”, който е на лагер в Швеция. Горнооряховският ориентировач ще се готви за шведската нощна щафета Тиомила, което ще се проведе на 4 и 5 май. Преди това му предстои участие в шведския шампионат по спринт (б.р. в съпътстващото го състезание за чужденци).