Класически успех за “Севлиево” при гостуването в Павликени

Публикувано на вт, 28 авг. 2018
118 четения

Първа победа от началото на сезона в Северозападната Трета лига постигна отборът на ФК “Севлиево”. В Третия кръг воденият от Анатоли Тонов тим спечели с 3:0 при гостуването си в Павликени на едноименния отбор. За домакините пък загубата бе втора поред, след като миналата седмица паднаха с 4:1 в Козлодуй. Альоша Илиев откри резултата в 41-ата минута на двубоя, когато финтира вратаря и прати топката във вратата. Отново той се разписа в 48-ата минута и покачи резултата на 0:2. Междувременно павликенчани пропиляха своите възможности да променят хода на срещата. Георги Василев направи класиката в 61-ата мин. след асистенция на Димитър Байдаков. Домакините имаха възможност да отбележат поне почетен гол, но в 75- ата минута Цветомир Додуров пропусна да вкара дузпа. Любопитно е, че това е поредният нереализиран наказателен удар от павликенските футболисти от лятото насам. До края на срещата гостите пропуснаха отлични възможности чрез Байдаков и Василев. Севлиевци, които преди началото на кампанията бяха сочени за един от фаворитите в групата, вече имат 5 точки, отборът на ОФК “Павликени” е предпоследен с 1.