Иван Сираков с два сребърни медала на “Београд опън”

Публикувано на пт, 5 апр. 2013
362 четения

Иван Сираков

С призови класирания от състезанието по ориентиране “Београд опън” се завърна горнооряховецът Иван Сираков. Надпреварата на дълга, средна и спринтова дистанция се проведе в района на парк “Кошутняк” около Белград. 289 участника, сред които преобладаваха представители от скандинавието, си оспорваха отличията в двата пола. Иван Сираков бе единственият българин, който успя да разчупи хегемонията на финландци и румънци на дълга и средна дистанция в елита при мъжете. И в двата старта горнооряховският ориентировач спечели сребърни отличия, като по-бърз от него беше само Едгарс Бертрукс (Финландия). На средна дистанция – 5.8 км, шестима финландци влязоха в първата седмица, а разликата между Сираков и Едгарс бе 32 секунди. На дълга дистанция председателят на “Браун Тим” Николай Димитров е единадесети, съотборникът му Стоян Господинов е петнадесети. На средна дистанция Господинов се подреди на шестнадесето място. В спринтовата дистанция – 2,7 км, която носеше точки за Международната ранглиста, Иван Сираков взе реванш от Бертрукс, като го изпревари само с една секунда, а в крайното класиране е пети. Победител в спринта стана Даниел Барказ от “Университатя” (Крайова). По двама румънци и финландци завършиха преди Сираков в тази дисциплина.