Исторически успех на тръмбешчани – 3:0 над “Спартак” (Пл)

Публикувано на вт, 17 апр. 2018
136 четения

“Янтра” (П. Тръмбеш) постигна историческа победа, като удари с 3:0 водения от Емил Велев – Кокала “Спартак” (Плевен). Домакините тотално надиграха своя противник. Главно действащо лице бе синът на легендата Бончо Генчев – Любомир Генчев, който вкара два гола и изработи третия.
Нападателят откри резултата в 26-ата минута, в която изпълни пряк свободен удар, топката заблуди вратаря на гостите и спря в мрежата зад него. Малко по-късно Генчев се откъсна сам срещу вратаря на плевенчани, но не улучи рамката зад него.
В 55-ата минута той проби отляво и поднесе топката на Борислав Иванов, за когото остана само да я насочи в празната врата за 2:0. Последваха нови добри атаки на тръмбешчани, при които Генчев и Михаил Кулов се разминаха с голове. Така дойде 83-ата минута, в която Любо Генчев шутира от около 25 метра за 3:0, а можеше да стигне и до хеттрик.