Християн Кожухаров донесе успеха на тръмбешчани в Левски

Публикувано на пн, 11 сеп. 2023
77 четения

“Янтра” (П. Тръмбеш) постигна важна победа в седмия кръг от първенството на Северозападна трета лига. Възпитаниците на Петър Кръстев вкараха само един гол при гостуването в град Левски, но той им донесе трите точки и са само на три от първото място в класирането. Гостите трябваше да водят убедително в резултата до почивката, но пропуснаха куп възможности. Георги Денков открадна топката още в 1-та минута на двубоя и остана сам срещу вратаря на “Левски 2007”, но стреля в него. Малко по-късно не бе зачетено попадение на Денков, заради маркирана засада, която тръмбешчани оспориха. В следващите минути Любо Генчев и Християн Кожухаров пропуснаха отлични шансове, като вторият нацели и греда. В гредата стреля и Красен Славчев.
Второто полувреме тръгна с пропуски на Тони Маречков и Момчил Кузманов, за да дойде 80-ата минута, в която Християн Кожухаров с глава вкара за 0:1. До края срещата се изнерви, а домакините останаха с намален състав, след като техен футболист блъсна рефера и бе изгонен от игра.