ХК “Локо” удари шампиона в дербито и оглави класирането

Публикувано на вт, 7 февр. 2023
113 четения

Хандбалният “Локомотив” грабна изключително ценна победа в гостуването си в дербито на върха в “А” РХГ срещу “Шумен-61”. “Железничарите”, които преди мача бяха втори в класирането, спечелиха с 24:22 (13:11) и оглавиха таблицата.
Още след първия съдийски сигнал двата отбора се хвърлиха в битка за всяка топка. Локомотивци поведоха с 0:2 в началните минути. Домакините изравниха и на свой ред излязоха напред със 7:4 до средата на полувремето. Постепенно гостите вдигнаха оборотите и възстановиха равновесието при 9:9 в 22-ата минута. Последва размяна на голове в двете врати за 11:11 две минути преди края. След два вкарани гола гостите се оттеглиха на почивката с преднина 11:13.
След бързи атаки в началото на втората част шуменци отбелязаха пет безответни гола и обърнаха резултата за 16:13 в 38-та минута. Последваха силни моменти за вратаря на “Локомотив”. Стефан Димитров направи невероятни спасявания и даде шанс на колегите си в нападение, които се възползваха по най-добрия начин и преодоляха пасива. Равенството беше възстановено в 47-та минута, когато стана 17:17.
В оставащото време гостите бяха по-концентрирани. На вратата на “железничарите” застана Исмет Хаджиев, който отрази две дузпи. Това бяха и двата ключови момента за локомотивци, които поведоха с 18:20 и задържаха преднината до 22:24 в края на мача.
“Много важна победа за нас. Получи се здрав шампионски мач. Щастливи сме от сладкия реванш. Момчетата се справиха отлично. В критичните моменти не се предадоха. На два пъти преодоляха разликата и обърнаха резултата. Поздравявам ги за сърцатата игра”, коментира ст. треньорът на “Локо” Йордан Димитров.
“Локомотив”: Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Станислав Добрев, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Димитър Георгиев, Кристиян Йорданов, Иван Петков.