Хандбалният “Локомотив” поведе на “Спартак” в полуфиналните плейофи

Публикувано на чт, 30 мар. 2023
119 четения

“Локомотив” (Горна Оряховица) спечели срещу “Спартак” (Варна) в първата им среща от полуфиналните плейофи за шампионската титла по хандбал при мъжете. В този етап от първенството двойките играят до две победи от три мача. Победителите се класират за Суперфинала, а загубилите ще спорят за бронзовите медали. Другата двойка е между “Шумен 61” и “Осъм” (Ловеч).
Първата среща между “Локо” и “Спартак” се изигра в ДКС “Васил Левски” – В. Търново, където домакинстват горнооряховчани. Още с първия съдийски сигнал двата отбора се хвърлиха в здрава битка по цялото игрище. Локомотивци бяха по-концентрирани и до средата на полувремето поведоха с 9:4. Последваха силни минути за спартаклии, които изравниха играта и резултата 10:10 четири минути преди края. Три отбелязани гола за домакините срещу един за гостите оформи междинния резултат 13:11.
Равностойната игра продължи и през втората част. В 40-та минута хандбалистите от Варна изравниха и поведоха за 17:18. Два безответни гола върнаха водачеството на “железничарите”. До края те успяха да съхранят преднината и да се поздравят с победата 26:25.
Следващият двубой между двата отбора е във Варна. В другата среща “Шумен-61” победи “Осъм” и за втория мач ще гостува в Ловеч.
“Локо”: Стефан Димитров, Михаил Пенев, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Николай Генов, Станислав Добрев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Димитър Георгиев, Иван Петков, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров, Михаел Иванов.