Хандбалистите на “Локо” (ГО) със сребърни медали за Купата на България

Публикувано на вт, 9 апр. 2024
73 четения

Хандбалният “Локомотив” (ГО) спечели сребърните медали в тазгодишния турнир за Купата на България. На финала “железничарите” загубиха с 29:19 (12:7) от шампиона “Шумен 61”. Финалният турнир се проведе в събота и неделя в ДКС “В. Левски” във Велико Търново. Възпитаниците на Никола Карастоянов спечелиха отличието за пети път в клубната история след 2010, 2012, 2021 и 2023 г.
Двата отбора стигнаха до решителния мач за купата за трети пореден сезон, като локомотивци триумфираха с трофея през 2022 г. На полуфиналите шуменци надделяха над НСА с 39:27 (19:12), а “Локомотив” победи “Осъм” (Ловеч) с 30:19 (15:12).
Шуменци започнаха силно финала и дръпнаха със 7:3 след 12 минути игра, а почивката дойде при 12:7 в тяхна полза. В средата на втората част тимът на Карастоянов водеше с 21:13, с което до голяма степен предреши двубоя, завършил 29:19. Бранимир Балчев и Йордан Михайлов се разписаха по 7 пъти за успеха на шампионите, а Йордан Попов беше най-резултатен за “железничарите” с 4 гола.
“Осъм” спечели бронзовите медали в турнира за втори път в последните три години, след като победи НСА с 30:24 (13:13) в мача за третото място.