Горнооряховски бадминтонистки играха на държавните финали за девойки

Публикувано на чт, 7 май 2015
186 четения

Две състезателки на Бадминтон клуб – Горна Оряховица, взеха участие в Държавен личен шампионат по бадминтон за юноши и девойки до 15 години, проведен в столичната зала “София”. Теодора Кирова и Искра Георгиева достигнаха осминафинал на двойки, което е много добър резултат, предвид това,че Георгиева е дебютант в първенство от такъв ранг. Искра спечели и първата си победа на сингъл, което обаче не бе достатъчно да намери място в основната схема.
Междувременно Бадминтон клуб – Горна Оряховица, ще продължи безплатните занимания с децата. Това стана възможно, след като за поредна година клубът спечели проект по Програмата на Министерството на младежта и спорта – “Спорт за децата в свободното време”.
Заниманията ще се проведат в зала “Никола Петров” през лятната ваканция в периода 15 юни – 31 юли. Децата, желаещи да се запознаят с правилата и искат да започнат да практикуват този аристократичен спорт, ще бъдат разделени на три групи и ще тренират всеки делничен ден по 1 час.