Етърци U17 отстъпиха на “белите”с 1:3 след куп пропуснати положения

Публикувано на пн, 17 авг. 2020
115 четения

Юношите на “Етър” не успяха да вземат точки от “Славия” във втория кръг на елитната U17 група. Възпитаниците на треньорите Стефан Ангелов и Емил Георгиев, набор 2004/2005 година, отстъпиха с 1:3, но могат да съжаляват, че не стигнаха до нещо повече, защото създадоха куп положения. Три пропуска направиха “виолетовите” през първата част, като два пъти можеше да се разпише Александър Гугучков, а Никола Георгиев сам срещу вратаря се размина с топката.
“Белите” стигнаха до гол в 36-ата минута, в която Иван Аспарухов от 22 метра стреля до гредата и откри резултата – 0:1.
През втората част етърци създадоха поне 5-6 възможности за гол, но или пропускаха, или се намесваше вратарят на гостите Георги Панов.
При една атака на “Славия” след разбъркване в 67-та минута чрез Красимир Русинов резултатът бе обаче удвоен. В 70-ата минута Калоян Ненчев върна един гол – той нанесе удар от страничната линия за 1:2, като лошата преценка на вратаря на гостите също допринесе за попадението.
Етърци натиснаха за изравнително попадение, но направиха пропуски. В 82-та минута гостите решиха мача с нов гол за крайното 1:3.
Точен беше Борис Александров с удар от около 30 метра в горния десен ъгъл.
Така активът на “виолетовите” след първите два кръга е една победа като гости над “Левски-Раковски” с 1:0 и една загуба у дома, 3 точки и голова разлика 2:3.
В следващия кръг “Етър” U17 гостува на лидера “Левски” (София), мачът е в сряда от 18:00 ч., а в неделя приемат временния аутсайдер в класирането “Монтана”.
“Етър”: Никос Рашков, Александър Гугучков, Борис Генчев, Ивелин Иванов, Калоян Ненчев, Кристиан Тодоров, Кристиян Димитров, Маноил Иванчев, Николай Николов, Росен Божинов, Росен Върбишки (Алексей Андреев, Атанас Атанасов, Алекси Игнатов, Димитър Колев, Матео Николов, Никола Георгиев, Денис Мартинов, Красимир Йорданов).