Етърци (2005 г.) също пети в България

Публикувано на вт, 14 юни 2016
307 четения

Престижното пето място в България заеха футболистите на “Етър”, родени 2005 година, на държавните финали на Футбол 7 в Трявна. Ден по-рано същото направиха и по-малките на Футбол 5, което е безспорно добро постижение за великотърновския клуб.
В предварителната група възпитаниците на треньора Стефан Ангелов победиха “Берое” с 4:1 и загубиха от “Национал” с 3:2 и се нуждаеха от победа срещу “Черноморец”, за да отидат на финал. Съперникът поведе с гол на Стефан Трайков, етърци натиснаха и имаха възможности пред Захари Атанасов и Атанас Атанасов, но при една контра в 26-ата минута Никола Атанасов от гостите сам срещу вратата направи 0:2. В третата част “виолетовите” опитаха да обърнат нещата и намалиха на 1:2. За събаряне на Деян Бонев бе отсъдена дузпа, която Костадин Белалиев превърна в гол. До края етърци търсеха поне изравняване, но в последната минута на мача получиха трети гол, дело на Пламен Пейчев с 3:1, което ги прати в мача за 5-6 място срещу “Дунав”.
В него драматична, но напълно заслужена победа с 3:2 спечелиха “виолетовите”, като обърнаха мача буквално в последните минути. През първата част падна само един гол и той бе в полза на “Дунав” – 0:1. В самото начало на втората част обаче Атанас Атанасов изравни с хубав гол и върна надеждите – 1:1. Само две минути по-късно русенци с далечен удар вкараха за 1:2. Чест прави на етърци, че не се отказаха да търсят промяната в мача. 4 минути преди последния сигнал Захари Атанасов изравни и попадна в прегръдките на съотборниците си – 2:2. Мачът отиваше към дузпи, когато буквално в последната минута след двойно подаване с Костадин Белалиев отново Захари Атанасов наниза ценно трето попадение и донесе “виолетовата” радост – 3:2!
Така етърци, набор 2005 г., завършиха участието си в националните финали на Футбол 7 с две победи и две загуби и положителна голова разлика – вкараха 10 и получиха 9 гола. Петото място в България е много добро постижение за труда на момчетата и техния треньор Стефан Ангелов през годината.
“Етър” (2005): 1. Теодор Иванов, 2. Николай Димов, 3. Красимир Йорданов, 7. Атанас Атанасов, 9. Костадин Белалиев, 13. Станислав Стефанов, 3. Кристиан Колев, 12. Даниел Стефанов, 32. Борислав Йосифов, 17. Захари Атанасов, 10. Димитър Колев, 19. Пламен Иванов, 20. Симеон Николов, 8. Деян Бонев, 16. Мартин Йорданов.
“Етър” (2007): 1. Павел Луков, 2. Александър Александров, 3. Теодор Райков, 4. Юлиян Вълчев, 5. Божидар Петров, 6. Станислав Филев, 7. Преслав Денев, 8. Иван Бояджиев, 9. Светослав Трифонов, 10. Антонио Марков, 11. Християн Цветков, 17. Вилизар Михайлов.