Етърци (2003 г.) не се дадоха на “железничарите”

Публикувано на вт, 28 мар. 2017
134 четения

Футболистите на “Етър” при децата не се дадоха на съперниците от “Локомотив” (ГО) и завършиха 2:2 в дерби на стадион “Ивайло” от първия пролетен кръг в зоновата група, въпреки че отборът на треньора Николай Катъров е съставен само от момчета, родени 2003 г., докато гостите бяха с набор 2002 и 2003.
Ръстово по-високите локомотивци започнаха по-добре мача и на три пъти се наложи вратарят на “Етър” Пресиян Петков да се намесва. Първи до гол обаче стигнаха “болярите” – в 16-ата минута Стелиян Добрев центрира от корнер и Ивалин Петков с глава прати топката в мрежата – 1:0! В 32-ата минута можеше да стане и 2:0 и интригата да свърши, когато Стелиян Добрев напредна съвсем сам и стреля, но топката мина до гредата. Още в ответната атака обаче Кирил Димитров изравни за “Локомотив” – 1:1.
В самия край на полувремето Виктор Василев можеше също да вкара втори гол за “Етър”, но вратарят излезе навреме и хвана топката в краката му. Още в началото на втората част отново Кирил Димитров изведе гостите напред – 1:2. Горнооряховци владееха играта и имаха повече възможности след почивката. Въпреки всичко две минути преди края на мача етърци стигнаха до гол – Стелиян Добрев получи пас отдясно и с отличен диагонален удар донесе точката на “виолетовите” – 2:2.
“Етър”: Пр. Петков, Николов, П. Петков, Добрев, Краев, Ив. Петков, Бурмов, Кръстев, Костов, Събев, Василев (Георгиев, Николов, Ганев, Йорданов, Дъртаков, Цветанов, Димитров).
“Локо” (ГО): Стефанов, Цветков, Георгиев, Мехмедов, Й. Димитров, К. Димитров, Бончев, Бакърджиев, Цветков, Цачев, Недев (Монев, Николаев, Хаджиев, Чакалов, Паунов, Николов, Ранчев).