Етърки си осигуриха бронзови медали от “А” група при жените

Публикувано на вт, 15 май 2018
238 четения

Футболистките на “Етър” спечелиха най-малко бронзови отличия в първенството на “А” група при жените! Възпитаничките на треньора Валентин Витанов донесоха първите медали на великотърновския клуб през настоящото първенството.
В 20-ия кръг на първенството техният конкурент “Спортика” (Благоевград) загуби с 2:0 гостуването си на “Енко” и великотърновки се нуждаеха от победа над ЖФК “Варна”, за да направят аванса си от 7 точки два кръга преди края. Етърки грабнаха заслужена победа с 6:1 и вече са недостижими на третото място, а все още имат теоретични шансове и за сребърните медали.
На стадиона в Ресен съставът на “Етър” тотално доминираше. Още в началото два последователни удара на Даяна Георгиева бяха отразени, но мачът бързо бе решен в рамките само на три минути. В 11-ата Мирела Моева бе изведена срещу вратарката и технично копна топката над нея за 1:0. В 14-ата минута пък Габриела Христова центрира и Лора Петрова с глава удвои резултата. Превъзходството продължи, но удар на Велизара Владимирова мина покрай вратата, а изстрел на Даяна Георгиева бе спасен. Варненки отправиха само един удар чрез Палагачева, но вратарката Лора Атанасова улови. В 43-ата минута след центриране отляво Лора Петрова с втори гол съвсем реши нещата – 3:0.
През втората част гостите отпаднаха физически и положенията следваха едно след друго. Габриела Христова стреля до гредата, два удара на Лора Петрова бяха спасени, а в 61-ата минута Мирела Моева нацели напречната греда. Отново тя обаче в 67-ата минута овладя топката и с хубав удар покачи на 4:0. Нов удар на Лора Петрова бе избит в корнер.
В 73-ата минута Теодора Йорданова с шут от средна дистанция вкара петия гол. Техничната Мирела Моева със самостоятелен пробив наниза шесто попадение за своя хеттрик, а в самия край на мача Александра Палагачева върна почетен гол за варненки – 6:1.
Така “Етър” събра 38 точки и два кръга преди края води на “ЛП Суперспорт” с 1, но столичанки имат още общо 4 мача, в които, ако допуснат две загуби, великотърновки могат да стигнат и до сребърните медали.
“Етър”: Лора Атанасова, Габриела Иванова, Милена Андреева, Велизара Владимирова, Румяна Новакова, Теодора Йорданова, Симона Стоянова, Даяна Георгиева, Лора Петрова, Габриела Христова, Мирела Моева (Паолина Марова, Йоана Стефанова, Роксана Пламенова, Габриела Иванова).