Етърки разгромиха с 14:0 “София лейдис”

Публикувано на пн, 31 окт. 2022
414 четения

Рекордна като резултат победа записа женският отбор на “Етър” в среща от осмия кръг на държавното първенство. На изкуствения терен “Трифон Иванов” отборът на Валентин Витанов отнесе с 14:0 столичния “София лейдис”.
Головете започнаха да валят още от началните минути, като в 3-та минута Велизара Владимирова с глава засече отблизо центрирана от корнер топка за 1:0. 180 секунди по-късно пак тя бе точна за 2:0, като финтира две защитнички на гостенките и би под гредата. Малко по-късно Владимирова нацели страничния стълб, а при добавката Габриела Боюклиева разтърси напречната греда.
В 14-ата минута Мирела Моева елиминира последователно три бранителки и би край вратарката за 3:0. Нов самостоятелен рейд на крилото завърши с попадение за 4:0 в 24-та минута. Четири минути по-късно Велизара Владимирова засече пас отблизо за 5:0, като при този резултат вратарката на гостенките поиска смяна и се наложи полева състезателка да сложи ръкавиците. Кирилка Александрова започна много добре в рамките и извади няколко изстрела, преди да получи гол в 44-та минута, отбелязан от Велизара Владимирова.
След почивката етърки продължиха да нападат и да бележат. След пропуск отблизо Моева се реабилитира за 7:0, засичайки топката на задна греда, като постигна хеттрик. В следващите минути две състезателки на “София Лейдис” си отбелязаха автоголове и разликата набъбна на 9:0. Влязлата като резерва Цветелина Чилева набързо наниза хеттрик, а между нейните попадения Велизара Владимирова вкара петия си гол в мача, Габриела Боюклиева също се разписа, а Лора Василева нацели напречната греда… Великотърновските момичета направиха и няколко пропуска пред вратата на съперничките си.
“Етър”: М. Илиева, Тодорова, Трифонова, Цв. Василева, Попова, В. Василева, Димитрова, Боюклиева, Радоева, Владимирова, Моева (Михайлова, Чилева, Л. Василева, Тодорова, Димова, Маринова).