Етърки на крачка от титлата след ударно 28:23 над “Бъки” в Габрово!

Публикувано на чт, 18 май 2017
133 четения

Хандбалистките на “Етър-64” са само на крачка от поредна шампионска титла на България. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева удариха здраво в първия мач от суперфинала на първенството, като надиграха в Габрово досегашния лидер “Бъки” с 28:23! Така още в събота от 18 ч. те могат да триумфират пред своя публика с десетата си титла на България, ако вземат мача реванш.
Изключителен мач изиграха “виолетовите”, подкрепяни и в зала “Орловец” от своите фенове. Първата част бе с леко предимство за домакините, които поддържаха минимална преднина в резултата. Габровският тим поведе с 5:3 и 8:5, а “Етър 64” изравни за пръв път в 18-ата минута за 8:8 и дори можеше да поведе. Домакините отново дръпнаха напред с три гола при 12:9, но и този път не успяха да запазят аванса си. Със серия от 1:5 в последните 8 минути на полувремето, “виолетовите” дори успяха да поведат преди почивката с гол аванс – 13:14.
Втората част започна с подем за домакините, които нанизаха 4 поредни гола за 17:14, а в 37-ата минута все още имаха аванс от 19:16. Оттук започна и големият обрат, осъществен от етърки. Вратарката Деси Николова направо заключи вратата си, спаси общо 6 дузпи, имаше блестящи отразявания. Много силно и почти без грешки игра Силвана Савич, капитанът Даниела Коцева отново бе истински водач на отбора, всички останали бяха на високо ниво.
За 12 минути “Етър-64” наниза 8 безпощадни гола срещу само един за “Бъки” и обърна нещата от 19:16 до 20:24! Шокът за домакините бе толкова голям, че до края те не можаха да се противопоставят и загубиха с 23:28. Най-резултатна бе Савич с впечатляващите 15 гола срещу габровския тим.
В събота, 20 май, от 18:00 ч. в ДКС “Васил Левски” е срещата реванш, победа в която прави етърки шампионки на България и с дубъл за сезона, след като спечелиха и Купата на България!
“Етър-64”: Деси Николова, Силвана Савич 15, Соня Богданова 3, Мария Йорданова 1, Данислава Петрова 3, Даниела Коцева 5, Деница Иванова 1, Мартина Стефанова, Стилияна Динева, Цветомира Долчинкова, Ангелина Симеонова, Виктория Маринова, Петя Кръстева, Кристияна Караманлиева.