“Етър” няма спиране: поредна победа го затвърди в челото

Публикувано на нд, 26 сеп. 2021
1561 четения

„Етър” взе пета поредна победа „на нула” – този път с 2:0 при гостуването си на „Монтана”. Това изравни тима на първото място заедно с „Хебър” с по 25 точки. Продължава и уникалната серия не само без загуба, но и без допуснат гол – вече близо 700 минути за първенството и купата!

Вратарят Анатоли Господинов започна на стадион „Огоста” като титуляр, въпреки травмата в ръката, Яни Пехливанов също бе в основния състав, а Ромеш Ивей бе оставен като резерва. Първото полувреме бе равностойно с игра предимно в центъра, като двата тима рядко застрашаваха противниковите врати. Пролича умората у етърци след тежките 120 минути срещу „Ботев” (Пд) за купата.

Най-доброто положение за домакините бе още в 5-ата минута, когато се наложи Господинов да се намесва и да вади топката в корнер. Малко след това възможност имаше и пред Ловре Кнежевич, но ударът му от 15 метра бе уловен. Етърци изпълниха няколко корнера, но почивката дойде при нулево равенство.

Влизането на Ромеш Ивей в началото на втората част сериозни съживи играта. „Етър” изригна в 63-ата минута – след центриране отляво Ради Апостолов прехвърли вратаря и в мелето Дани Младенов довкара топката в мрежата за 0:1. Голът шокира домакините и те така и не можаха да намерят правилния начин за противодействие. В 78-ата минута Ромеш Ивей отдясно намери в пеналта Николас Фемия, който обаче не успя да нанесе силен удар.

„Болярите” подпечатаха победата си с второ попадение в 84-ата минута след грешка в отбраната на “Монтана” – върната към вратаря топка бе пресечена от Христо Димитров, който се разписа за крайното 0:2.

„Пролича умората от тежките 120 минути срещу „Ботев” (Пд) за купата и първото полувреме бе по-слабо. „Монтана” нямаше нищо в мача освен един удар, който Господинов спаси. Влизането на Ромеш Ивей след почивката сериозно оживи играта. Вкарахме два ценни гола и закономерно спечелихме. Важна победа по пътя към крайната цел!”, коментира след мача старши треньорът Веселин Великов.

“Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Яни Пехливанов, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Мартин Петков (65 Николай Янков), Кольо Станев (46 Ромеш Ивей), Николас Фемия (88 Кристиян Кънчев), Ловре Кнежевич (88 Христо Марков), Даниел Младенов.