Две титли и четири бронзови медала за борците от региона на държавното по свободна борба за мъже

Публикувано на ср, 21 юни 2017
523 четения

Златен и три бронзови медала спечелиха клубовете от региона от държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за мъже. 143 състезатели от 36 клуба си оспорваха отличията при мъжете в сливенската зала “В. Левски”. Три медала завоюваха борците на горнооряховския “Локомотив”, които изведоха клуба до четвърто място в отборното класиране. Треньорът Николай Ганев разчиташе на 6 състезатели, като трима от тях стъпиха на почетната стълбичка.
Мирослав Христов (21 г.), който от т.г. се състезава за “Локомотив”, стана шампион в кат. до 70 кг, което е най-големият му успех досега. Христов тръгна с технически туш срещу Димитър Димитров от Шумен, а във втория кръг победи с 6:4 бронзовия медалист от европейското Николай Куртев от Руен. На полуфинала Мирослав отстрани Октай Селим, а на финала пребори с 8:6 друг състезател на “НСА – Академик” Кемал Софта. В същата категория добри борби направи Пламен Бъчваров. Горнооряховецът започна с технически туш над Ангел Чолаков от Асеновград. После тушира Митко Бонев от Димитровград, но на четвъртфинала загуби от Октай Селим и остана седми. Стефан Иванов завоюва бронз за “Локомотив” в кат. 61 кг. В първата репешажна схватка Стефан Иванов победи с технически туш Байрам Шабан от Стремци, а в битката за бронза тушира Чанко Георгиев от Сливен. Втория бронзов медал за “Локо” спечели Мишел Михайлов в кат. 65 кг. Мишел тушира в първия кръг Станислав Денчев от “Царевец-Етър 93”. Във втория победи по точки Димитър Иванов от Димитровград. В полуфинала загуби от Владимир Готишан от Руен. В спора за бронзовия медал Михайлов победи с технически туш Айдънджан Исов от Търговище. Единственото отличие за великотърновската борба донесе Тодор Димов от СК “Етър Виктори 2011”, който се класира трети в кат. 65 кг. Съотборникът му Калин Влаев завърши пети в кат. 70 кг. Други двама борци на “Етър Виктори 2011” Деан Ангелов до 65 кг и Денислав Петков до 74 кг заеха девето място.
Почетният гражданин на Златарица Михаил Ганев стана шампион в кат. 97 кг. Опитният борец демонстрира отлична форма и спечели безапелационно петте си срещи. Световният шампион от Москва 2010 прегази Мерт Емин с 9:2, Ахмед Ахмед с 10:0, с Айли Ашик с 5:1 и Светослав Люцканов с 2:1. На финала Ганев срази Драгомир Стойчев от “Добруджански юнак”.