Две шампионски титли за областта от държавното първенство по джудо

Публикувано на пт, 26 февр. 2016
239 четения

2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал завоюваха състезателите от Свищов и Елена от държавния личен шампионат по джудо, проведен в столичната зала “Универсиада”. При девойки младша възраст Бояна Ценова от “Джудоспорт” (Свищов) стана шампион в категория 52 кг. Във финалната среща тя надви Мартина Тряскова от клуб “Кодокан”. Миглена Райкова от “Джудоспорт” спечели бронзов медал при девойки в кат. 70 кг. Осмокласничката от СОУ “Дим. Благоев” победи в малкия финал Карина Василева от “Перун” (Перник). Християн Петков остана пети в кат.60 кг при юноши младша възраст. В спора за бронза той загуби от състезател на “Локомотив” (Сф). Николай Кисьов от клуб “Ипон 87” (Елена) стигна до златен медал при младежите в кат. до 81 кг. Възпитаникът на Иван Мирянов записа 6 поредни победи, а на финала срази Петър Кандински от ЦСКА. Мартин Стойков завоюва сребърен медал в кат. до 34 кг при юноши младша възраст. В спора за златото той загуби от Христо Христов от Хасково. На пето място останаха Божидар Николов (кат. до 42 кг) и Георги Добрев (кат. до 46 кг). При девойките Петя Тодорова в кат. до 57 кг е седма, Йордан Мирянов се нареди девети в кат. до 73 кг при младежите.
Междувременно Делян Илиев от “Джудоспорт” завоюва бронз на държавното първенство по бойно самбо в Панагюрище. Двама негови съотборници взеха медали при дебюта си на републиканското първенство по самбо за кадети и кадетки Владимир Атанасов записа 3 победи в кат. до 78 кг, но в спора за титлата загуби от състезател на клуб “Олимпийски надежди” (София) и зае второ място. В кат.65 кг Миглена Райкова постигна 2 победи, но на полуфинала отстъпи на състезателка от Монтана. В малкия финал Миглена се наложи над самбистка от Сливен. 13-годишният Павел Стефанов показа голям хъс в битките с далеч по-големите съперници. Той стигна до мач за бронза, в който загуби от състезател на ЦСКА.