Два медала за горнооряховските атлети

Публикувано на чт, 19 февр. 2015
123 четения

Двама състезатели на “Локомотив 2010” спечелиха медали от един от най-старите лекоатлетически турнири в зала в света – “Академик”. 46-ото издание на състезанието се проведе в Добрич. В дисциплината 1500 метра при жените най-бързата горнооряховчанка Моника Георгиева спечели сребърен медал с резултат 4.33.61 минути, което е с 18 секунди по-добро време от това на държавното първенство в зала. Победителка стана Силвия Дънекова с 4.21.19 минути. При мъжете на 800 метра Тодор Русанов спря хронометрите на 2.00.24 минути и грабна бронзовия медал. По- бързи от него бяха само Спасимир Делибашев от “Тракия” и Валентин Паскалев от “Лидер” (Нова Загора).
Междувременно двукратният шампион на България в зала Иван Попов бе включен в националния отбор за Балканиадата в Истанбул, която ще се проведе на 21 февруари. Свищовският атлет ще бяга на 3000 метра. Сред националите намира място и състезателят на “Свилоза” (Свищов) Тихомир Иванов, който е настоящ шампион на скок височина за мъже. Шампионатът в Истанбул се организира от Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ) и Турската федерация по лека атлетика. Съгласно правилата на АБАФ от миналата година не се допуска участие на състезатели извън класирането. В отделните дисциплини се допускат за участие най-много на 2-ма състезатели от държава.