Драми с дузпи определиха последните четвъртфиналисти в зимния турнир

Публикувано на пн, 2 февр. 2015
331 четения

“Ив комерс” пречупи “Банка ДСК” след дузпи и отива на четвъртфинал.

Драматични обрати и дузпи, които решиха крайните победители, видя публиката във втория ден от осминафиналите на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”.
Мачът между отборите на “Долапчиеви” и “Импулс” бе истинско украшение на деня. Съперниците изиграха мач с уникален развой, като показаха, че и двата тима заслужават победата.
Началото бе за горнооряховци, които набързо взеха добра преднина. Още във 2-ата минута Пламен Иванов – Банана откри резултата, а малко след това с хубав удар с десния крак Цветан Илиев удвои за 0:2. “Долапчиеви” обаче не се предадоха и подложиха на обстрел вратаря Манафов.
Колкото и да е куриозно, но след двата гола “Импулс” си вкара два автогола. В 15-ата минута след центриране отдясно Аврам Аврамов отклони топката в собствената си врата – 1:2. Веднага след това пък след удар на Иван Иванов вратарят Росен Манафов изпусна топката в мрежата си за 2:2. Това импулсира съперника, който пропусна до почивката да направи пълен обрат.
Това обаче стана факт през втората част. Георги Георгиев в 25-ата минута направи 3:2, а още в следващата атака Иван Иванов доведе нещата до 4:2. Това бе и 16-ият гол за Иванов в турнира, който го откъсна сериозно сред голмайсторите.
Това обаче далеч не бе всичко. В 28-ата минута Цветан Илиев намали за 3:2 и “Импулс” отново се втурна напред, а мачът сериозно се изостри. За нарушение в пеналта реферът Венци Кознички отсъди дузпа, която Цветан Илиев превърна в нов гол – 4:4.
Стигна се до дузпи, в които Йордан Петров и Пламен Иванов пропуснаха за горнооряховци и “Долапчиеви” поведоха с 3:1. И тук обаче последва обрат. “Импулс” изравни за 3:3 след първите пет изпълнени дузпи. Започна да се изпълнява до победа, като и двата отбора не надделяваха, но накрая Манафов спаси осмата дузпа, а техничарят Георги Донев с хубав удар в горния ляв ъгъл донесе победата на горнооряховци – 4:5 и общо 8:9.
“Ив комерс” също продължи с дузпи
Дузпи решиха победителя и в предишния мач между “Ив комерс” и “Банка ДСК”, които също играха много силно. В началото “Ив комерс”, съставен от бивши футболисти на “Локо” (ГО) като Лъчо Русев, Петко Ганчев, Мирослав Гавазов и Красен Славчев, наложи превес. Силните далечни удари обаче бяха спасени от вратаря на “банкерите” Димитър Раднев. Опасен удар на Иван Иванов в 20-ата минута за “Банка ДСК” пък бе спасен от Пламен Христанов.
Мартин Йорданов изведе “Ив комерс” в 24-ата минута напред със страхотен удар, донесъл един от най-красивите голове в турнира – 1:0. Още в ответната атака обаче Стилиян Колев с глава изравни за 1:1.
До края и двата тима изпуснаха чисти голове и се стигна до дузпи. В тях вратарите бяха над всички и спасиха повечето удари, като само Михаил Панов и Мартин Йорданов бяха точни за 1:1 и при дузпите. При последното изпълнение обаче Иван Иванов от “Банка ДСК” пропусна, а Лъчезар Русев донесе победата за “Ив комерс” с 2:1.
Категорични победи на “Янтра” и “Водстрой”
В останалите два мача интрига нямаше. “Янтра” (Драганово) удари с 6:2 “Евролукс” още в първия мач за вечерта. Пламен Станчев и Георги Георгиев дадоха добър аванс до почивката – 2:0. Бисер Пенчев в 24-ата минута покачи на 3:0, преди Бисер Блажев да върне един гол.
Мачът бе решен от Бисер Пенчев с нови два гола, с които оформи своя хеттрик. Иван Гинов намали на 5:2, но две минути преди края Георги Георгиев фиксира крайното 6:2.
Най-убедителната победа бе за “Водстрой”, който писа “шестица” на “Студентите”, като ги би с 6:0. С четири гола се отличи нападателят Ивайло Иванов. “Студентите” започнаха мача добре, но това бе само в първите десетина минути. В 14-ата Ивайло Иванов откри, а малко преди почивката удвои аванса на “Водстрой”. Тимът му нямаше никакви проблеми през втората част и в 26-ата минута Андрей Пъшев вкара за 3:0. Отново Иванов завърши с голове две атаки на своя отбор в средата на полувремето, а две минути преди края Деян Денчев оформи убедителната “шестица”.