Долна Оряховица е шампион на юг

Публикувано на чт, 14 май 2015
328 четения

Отборът на “Долна Оряховица” стана шампион на южната “Б” областна група. Тимът, воден от Ангел Минчев, е недостижим в класирането, въпреки че има да се изиграят още три кръга.
Долнооряховчани взеха в 19-ия кръг дербито с втория в класирането “Спортист” (Козаревец) с 2:1. Гостите първи поведоха, след като в 15-ата минута Иван Стойков се разписа за 0:1. Още до почивката обаче домакините обърнаха мача. В 29-ата минута те спечелиха дузпа, която опитният Аврам Аврамов превърна в гол, а само след три минути Иван Колев напълно обърна нещата – 2:1.
Така “Долна Оряховица” вече има 17 победи и само една загуба от 18 срещи до момента и води с 51 точки, а козаревчани са втори с 35 точки.
Също с 2:1 тимът на “Първомайци” надигра “Владислав” (Джулюница), въпреки че доиграха мача в намален състав. Гостите започнаха много напористо и в 23-ата минута Иван Иванов надбяга защитата и с удар покрай вратаря откри – 0:1. Малко след това обаче вратарят на гостите отби удар от фаул и топката попадна у Мартин Йорданов, който изравни. Джулюнчани и след почивката продължиха да водят темпото. В 71-ата минута техен нападател се откъсна и бе съборен от Кристиян Димитров, който получи червен картон. Макар и с човек по-малко, “Първомайци” обаче измъкна победата – минута преди края Мартин Йорданов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която самият той превърна в 2:1.
“Янтра” (Драганово), който е трети в класирането, постигна убедително 3:0 като гост в Кесарево. Хеттрик наниза Георги Георгиев. Още в 15-ата минута той стреля в десния долен ъгъл за 0:1, а малко след това при разбъркване удвои резултата. Георгиев бе неудържим и в 35-ата минута след центриране отляво изпревари вратаря на домакините за 0:3. Това окончателно реши мача и до края, въпреки няколкото положения за двата тима, повече голове не паднаха.
“Вихър” (Добри дял) също взе 3:0, но у дома срещу “Юнак” (Мерданя). Тук се отличи защитникът Стоян Тончев, който още в началото наниза два гола с глава. В 80-ата минута Иван Стефанов от мерданчани бе изгонен заради обидни реплики към рефера. Добридялци в самия край направиха победата класическа, след като Иван Иванов изскочи срещу вратаря.
Най-убедителната победа бе в Константин, където домакините от “Рудановски” надиграха с 5:2 “Шемшево”.