Децата на “Етър” завършиха 1:1 в Габрово

Публикувано на пт, 27 февр. 2015
138 четения

Отборът на “Етър”, набор 2001 г., гостува на  участващия в първенството детски отбор на “Янтра”, чиито състезатели са родени 2000 година. Домакините започнаха напористо на изкуствения терен и първи откриха резултата. В 18-ата минута на срещата една изчистена от габровци топка прехвърли защитата и снажният централен нападател на “Янтра” откри резултата – 1:0.
“Болярите” се поокопитиха и натиснаха противника, но при едно нахлуване отдясно капитанът Кристиян Радойчев не успя да намери мрежата. През втората част футболистите на “Етър” натикаха домакините в собствената им половина и резултатът не закъсня. 8 минути след почивката Димитър Динев с чудесно извеждащо подаване намери централния нападател Кольо Станев, който надбяга защитата и изравни резултата – 1:1.
Домакините също имаха своите шансове, но при две контраатаки ударите им минаха покрай вратата, а етърци претендираха за дузпа за игра с ръка на противник в наказателното му поле.