Деца и подготвителни групи: Две победи на етърци над “Спартак”, горнооряховци удариха “Литекс”

Публикувано на ср, 22 май 2013
170 четения

Победно преминаха и двата мача на децата и подготвителната група на “Етър 1924” срещу плевенския “Спартак”. Детският тим с треньор Емил Георгиев се наложи с 2:1, въпреки че отстъпва на съперника в класирането. Кръг преди края етърци са четвърти, докато гостите са втори след лидера в групата “Литекс”.
Въпреки положенията за гол попадения в мача до 40-ата минута не паднаха. Тогава гостите излязоха напред в резултата, след като Калоян Стефанов от домакините си отбеляза автогол. В 49-ата минута обаче Димитър Илиев изравни, а всичко се реши в 60-ата минута, когато Георги Денев вкара второ попадение за “Етър 1924”, оказало се победно в мача.
Вторият тим на етърци гостува в Габрово на “Янтра” и отстъпи с 5:3. Тежък разгром претърпяха децата на “Локомотив” (ГО) от лидера “Литекс”, при това на свой терен. Горнооряховци бяха разбити с 0:10. Пет гола за гостите наниза Тони Йорданов, а хеттрик вкара Михаил Кулов, по един добавиха Венци Славов и Васил Василев. Най-любопитното е, че ловчанлии по време на целия сезон изобщо не са допускали гол във вратата си. Тимът има 14 победи от 14 мача с унищожителната голова разлика 124:0! Другите резултати от кръга: Левски – Видима 2:1, Сторгозия – Академик 6:1.
При подготвителните групи “Етър 1924” взе отлична победа над плевенския “Спартак” с 4:1. Отличи се Светлин Аврамов, който наниза два бързи гола още до 15-ата минута. После Октай Шабанов добави още един, а в 35-ата минута Кристиян Кънчев увеличи на 4:0. Чак в средата на втората част Димитър Георгиев върна един почетен гол за гостите. Вторият състав на “виолетовите” гостува на “Янтра” и падна с 8:0.
Голямото дерби обаче бе в Горна Оряховица, където подготвителният тим на “Локомотив” взе ценна победа с 1:0 над “Литекс” и го изпревари на първото място в класирането. Преди двубоя двата тима деляха челната позиция с равен актив. Единственият гол с цената на трите точки за отбора на Илия Пендов вкара Мирослав Пенев още в 13-ата минута. Така кръг преди края “Локо” (ГО) поведе с 35 точки пред “Литекс”, който е с 32. В последния си мач горноряховци гостуват на “Видима” в Севлиево, докато “Литекс” приема “Янтра”. И в двете възрасти първият и вторият отбор на “Етър 1924” играят помежду си. Другите резултати: Левски – Видима 0:4, Сторгозия – Академик 3:0.