Борислав Борисов и Павлин Петров със злато от първия кръг на държавното по силов трибой

Публикувано на пт, 10 мар. 2017
393 четения

Шест медала спечелиха състезателите от областта от първия кръг на Държавното първенство по силов трибой. 85 състезатели от 18 клуба премериха сили в спортна зала “Н. Петров” в Горна Оряховица.
Двама тежкоатлети от клуб “Олимпия” (Морава) са победители в своите категории. Изключително представяне записа Борислав Борисов, който със завидна лекота грабна златото в категория до 83 кг. Борисов записа 310 кг на клек, 227 кг на лег и 300 кг на мъртва тяга и е първи с впечатляващите 837 кг. Шампионът изпревари с над 140 кг съотборника си в “Олимпия” Пламен Тодоров, който е втори. Тодоров се отчете с 260 кг на клек, 155 кг на лег и 275 кг на мъртва тяга.
В същата категория ветеранът Роберт Михайлов (“Марек 13”), с лично тегло 82,9 кг, постави ново върхово постижение – 322.5 кг на мъртва тяга. Павлин Петров донесе второ злато за “Олимпия” в кат. до 120 кг. След него остана президентът на “Локомотив Олимп” Петър Балабанов, който вдигна най-голямата тежест по време на състезанието, справяйки се успешно с 360 кг от клек. Шефът на локомотивци спечели златото в същата категория при ветераните.
Домакините участваха с 6 състезатели, трима от които се качиха на почетната стълбичка. В кат. 74 кг при мъжете Ненко Ламбов е втори с трибой от 565 кг (220, 145, 200 кг).
В същата категория Иван Николов спечели второ място в едно от движенията – вдигане от лег със 140 кг, а в крайното подреждане е четвърти с 505 кг. Тодор Атанасов спечели бронзов медал в кат. 83 кг при младежите.