Безупречни отбори на “Етър” в Севлиево и Плевен

Публикувано на чт, 19 апр. 2018
257 четения

В среща от 26-ия кръг на първенството за юноши младша възраст – зона Велико Търново, футболистите на “Етър” победиха домакините от “Севлиево” с 4:0.
Още в 4-ата минута играч на домакините си отбеляза автогол след центриране от ъглов удар – 0:1. “Виолетовите”, които играха с резервния трети екип – в червено, имаха осезаемо преимущество през цялата среща. Отново след центриране от ъглов удар в наказателното поле, Асен Асенов отклони топката към Стоил Стефанов и той не сгреши за 0:2 в 58-ата минута.
Седем минути по-късно Алекс Паунчев преодоля защитата и матира вратаря за 0:3. Малко преди края на мача Стоил Стефанов изведе в коридор Владимир Владимиров и той оформи крайното 0:4. Децата на “Етър” пък надделяха над севлиевци с категоричното 10:2.
Две победи записаха отборите от школата и при гостуването си в Плевен. Юношите до 15 г. надиграха домакините от “Спарта” с 5:2. Плевенчани поведоха в резултата в 8-ата минута чрез Васко Първанов, но с два гола на Юсеин Касов в 12-ата и 15-ата минути гостите направиха пълен обрат. Почивката дойде при 2:2 след гол на Атанас Петров. През второто полувреме превъзходството на етърци бе пълно. Виктор Василев, Стелиян Добрев и Светломир Събев нанизаха три безответни гола и осигуриха трите точки на тима си.
При момчетата до 11 г. “виолетовите” бяха още по-категорични, печелейки с 0:5. Точни бяха Костадин Белалиев, Захари Атанасов на два пъти, Росен Върбишки и Радостиян Димитров.