Байдаков вкара 2 гола и изработи дузпа

Публикувано на пн, 28 авг. 2023
167 четения

Горнооряховският “Локомотив” победи у дома с 3:1 “Вихър” (Славяново) в мач с три дузпи. Отличи се таранът Димитър Байдаков, който вкара първите два гола и изработи дузпата за третото попадение.
Нулевото равенство се запази чак до 64-та минута, когато Христо Марков бе изблъскан в наказателното поле от Крис Димитров и реферът отсъди дузпа. Димитър Байдаков откри като от бялата точка стреля в обратния на вратаря ъгъл. Малко след това Байдаков вкара и втори гол, след като бе най-съобразителен в наказателното поле – след многоходова атака топката попадна отдясно у Георги Колев, който стреля, вратарят изпусна топката и дебнещият Байдаков я довкара за 2:0. В 79-ата минута гостите също получиха дузпа след падане на Ивайло Иванов, от която чрез Кристиян Григоров намалиха на 2:1. В последната минута след бърза контра Даниел-Виктор Кънчев изведе Байдаков, който бе съборен от Кристиян Григоров и реферът отсъди още една дузпа за домакините. Кристиян Райчев с удар в центъра на вратата оформи крайното 3:1.