Баскетболният “Локомотив” не успя да спре лидера

Публикувано на чт, 13 ян. 2022
99 четения

Баскетболният “Локомотив” не успя да спре лидера в регион Център на ББЛ “А” група в зала “Орловец” в Габрово. Горнооряховчани загубиха със 73:54, като определено им липсваше ветеранът Пеньо Нацкин, пропуснал първия мач за годината.
Тимът на Лъчезар Диков започна много силно мача и след десет минути игра водеше с 21:12. Въпреки че резултатността спадна през втория период, символичните гости в мача продължиха да увеличават аванса си и на почивката бяха напред с 36:19. “Локомотив” започна да топи изоставането си след паузата и преди заключителната част намали за 42:52. До края обаче “Чавдар” отново увеличи преднината си и си осигури успеха. Тони Прокопиев отбеляза 25 точки и спечели 8 борби за “железничарите”, Георги Павлов завърши с 11 точки и 7 успешни борби.
Опитният тим на “Бавни и яростни” надви съставения от юноши “Дунав” (Русе) със 78:50. Двубоят започна с размяна на кошове, след което отборът от Плевен взе инициативата и поведе с 24:19. През втория период разликата в негова полза стана двуцифрена и въпреки че съперникът намали на 5 на почивката, след паузата “Бавни и яростни” отново натрупа солиден аванс и спечели.