151 четения

“Железничарите” загубиха с 0:5 от шампиона

Бившият треньор на “Берое” Александър Димитров най-вероятно ще поеме “Локомотив” (ГО). Той ще замени напусналия Иван Колев. В последните два двубоя горнооряховци бяха водени от помощника Милчо Сирмов.
Димитров е без работа от октомври миналата година, когато си тръгна от Стара Загора.
Локомотивци загубиха с 0:5 от шампиона “Лудогорец” в 24-ия кръг на Първа лига, като головете вкараха Марселиньо, Клаудиу Кешеру – хеттрик, и Вандерсон. Това бе девети пореден мач на тима без победа.
“Орлите” доминираха през първото полувреме и създадоха всичко по-интересно. Домакините не успяха да отправят нито един точен удар за цялата част към Владислав Стоянов, който нямаше почти никаква работа.
В 6-ата минута Вандерсон центрира отдясно, Марселиньо се пребори с Мартин Кавдански за топката и вкара за 0:1. Сериозна контузия получи Светослав Дяков, който бе заменен. До почивката гостите създадоха още няколко опасни положения, като секунди преди края Банков спаси удар на Саша.
Защитникът на “Локомотив” Мартин Кавдански също се контузи и бе заменен принудително от Любомир Генчев. В 49-ата минута Козмин Моци пусна към Клаудиу Кешеру, който удвои. В 71-ата минута “железничарите” бяха много близо до гол. Мохамед Бен Отман изпълни пряк свободен удар, топката обаче профуча над вратата, а Владо Стоянов не помръдна.
След това гостите отново взеха нещата в свои ръце. Вандерсон сложи точка на спора в този мач с третия гол в 80-ата минута с плътен удар по земя. Нападателят бе в засада, но това остана незабелязано. В 86-ата минута Лукоку намери Кешеру в наказателното поле, румънецът овладя, обърна се и с мощен удар направи 0:4, а секунди преди последния сигнал Кешеру оформи своя хеттрик след избита топка от Банков при удар на Кафу.
“Локомотив”: Банков, Желев, Кавдански (46 Л. Генчев), Цонков, Фиданин, Н’Донг, Христов, Джоман, Кифуети (46 Бен Отман), Н’Донгала, Муса (80 Узунов).