5000 лв. премия за Мартин Златев за бронза от европейското

Публикувано на пт, 17 мар. 2017
241 четения

Наградиха с плакети и чекове медалистите от завършилото в София Европейско първенство по карате. Бронзовият медалист Мартин Златев получи 5000 лева, с които да подпомогне развитието си в спорта. На европейското първенство състезателят на годжу карате клуб “Алеко” донесе първия медал за България. В категория до 57 кг в дисциплината кумите Мартин победи Кристиан Морра (Италия) и Жоел Фабрегат (Андора), след което загуби от бъдещия шампион Артьом Середа (Украйна).
В решителната среща за бронза свищовският каратека надви датчанина Йеспер Бондергаад. Европейските шампиони Ивет Горанова и Радослав Вакарелов получиха по 15 000 лева. Междувременно Стефан Петков стана победител в най-атрактивната дисциплина в петия международен турнир по карате “Никон опън”, проведен в Горна Малина. Състезателят на “Алеко” (Свищов) се класира на първо място в опън категорията при мъжете и спечели награда от 500 лева. В състезанието се включиха над 800 каратеки, представители на 50 клуба от 11 нации.