4 медала за ориентировачите от купа “Мадарски конник”

Публикувано на ср, 13 сеп. 2017
81 четения

Четири отличия спечелиха състезателите от региона от състезанието по ориентиране за купа “Мадарски конник”. 261 ориентировачи от 27 клуба премериха сили на леко удължен спринт в село Мадара. В елитната мъжка група Апостол Атанасов от СКО “Трапезица 1954” се класира на второ място по трасе с дължина 3.8 км. Великотърновецът остана само на една секунда от победителя Христо Василев от “Хемус” (Троян). Сребърни медали спечелиха още Александър Атанасов в група Мъже-45, където участваха най-много състезатели – 21, както и Марияна Атанасова в група Жени-35. 18 секунди разделиха Елица Атанасова от място на почетната стълбичка при девойки до 18 г., където се класира четвърта. Най-малката представителка на фамилията Атанасови – Йоана, е тринадесета при 12-годишните момичета. Еленчанката Наталия Димитрова е трета при Жени-21.