350 състезатели участваха в международна купа по карате “Алеко” в Свищов

Публикувано на пн, 28 мар. 2016
498 четения

244 мъже и 106 жени от 27 клуба от страната и Румъния взеха участие в международна купа по карате “Алеко” в Свищов. Надпреварата бе за всички възрасти от деца до 6 г. до мъже и жени в дисциплините макивара, ката и кумите. Комплексен победител стана клуб “Никон” с 10 златни, 8 сребърни и 6 бронзови отличия. Домакините от Годжу карате клуб “Алеко” заеха второ място със 7 златни, 3 сребърни и 8 бронзови медала. Свищовският клуб се представи с 28 участника. Състезателки от клуба окупихара тройката в дисциплината “ката” при момичета 10-11 г. Победителка стана Кристина Цветанова, Мая Александрова е втора, Ева Миланова трета.
Трите момичета станаха и шампион в отборното на ката до 14 год., побеждавайки на финала връстничките си от “Калоян”. На кумите Ева и Мая взеха бронзови медали съответно в кат.+40 и кат-40 кг. “Алеко” взе пълен комплект медали и при мъжете на кумите в кат.-75 кг. Стефан Петков се окичи със злато, Николай Лазаров със сребро, Калоян Георгиев е с бронз. В отборното на кумите при мъжете “Алеко” в състав Ст. Петков, Н. Лазаров, К. Георгиев, Пламен Фердинандов и Иво Исаев се класира на първо място, след успех на финала над румънския национален отбор. Победители на “кумите” станаха още Мартин Златев при момчета 14-15 г. в кат.-52 кг, Аспарух Мидов в кат.+70 кт и Иво Исаев при юноши 16-17 г. в кат.-61 кг. Вицешампион в дисциплината “макивара” при момчета до 7 г. стана Златомир Златев. На “ката” бронз спечелиха Алекс Заранков до 8 г. и Иво Исаев над 16 г. В дисциплината “кумите” на трето място завършиха Ивайло Йорданов до 8 г. в кат.+35 кг и Моника Кирилова до 9 г. в кат.-30 кг,