296 състезатели участваха в турнир по карате купа “Алеко”

Публикувано на пн, 3 апр. 2017
329 четения

296 каратеки от 23 клуба от България и Румъния взеха участие в трети международен турнир за купа “Алеко”, проведен в Свищов. Участниците бяха представители от всички възрасти от деца до мъже и жени в дисциплините макивара, ката и кумите. За поредна година клуб “Никон” е победител в комплексното класиране и носител на купа “Алеко”. Софиянци завоюваха 10 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал. Свищовският Годжу карате клуб “Алеко” бе представен от 18 състезатели, които спечелиха 8 златни, 3 сребърни и 7 бронзови отличия и е втори в класирането. Трети е клуб “Петромакс” (Пл). Ева Миланова и Иво Исаев спечелиха по два златни медала. Ева е победителка на ката при момичета, родени 2003-2004 г., и на кумите в кат. +45 кг. При момчета над 16 г. Исаев е първи на ката и кумите в кат. +68 кг. Мая Александрова завоюва злато на кумите в кат. -45 кг и е втора на ката. При момчета до 15 г. Мартин Златев се окичи с медали на кумите в две различни категории. Той е победител в кат.-63 кг и трети в кат. +63 кг. Златомир Златев стана победител на макивара при момчета до 9 г. и е трети на кумите в кат. -35 кг. В отсъствието на Стефан Петков, първенец при мъжете на кумите в кат. +75 кг, стана Тихомир Тодоров. Михаела Илиева е втора на кумите в кат. +40 кг при момичета до 11 г. Бронз спечелиха Стефан Дековски на макивара при момчета до 8 г., Младен Панайотов на ката при момчета до 9 г., Тодор Плугчиев в кат.+35 кг при момчета до 9 г. и Алекс Заранков в кат.+40 кг на кумите при 11-годишните момчета. Заранков, Антоан Александров, Аспарух Мидов, Захари Николов, Иво Исаев, Мартин Златев и Тихомир Тодоров са втори отборно на кумите микс момчета. Заранков, Александров и Михаил Димов се пребориха за бронзовите медали на ката при 11-годишните момчета.