22 медала спечелиха състезателите на КК “Калоян” от два турнира по карате-до

Публикувано на ср, 15 мар. 2017
365 четения

Силно представяне в два турнира по карате-до записаха състезателите на великотърновския клуб “Калоян”. В Кюстендил се проведе шестото издание на купа “Мемориал Светослав Иванов”, в който взеха участие 202 състезатели от 17 клуба от страната. “Калоян” бе представен от 6 момичета и 6 момчета, които спечелиха 3 златни, 5 сребърни и 7 бронзови медала. Адриана Бояджиева завоюва златен медал на ката при момичета 6-7 г., в първа група (бели пояси) и сребърен медал на кумите при 8-9-годишни момичета в кат.-30 кг. Кристиян Колев е победител на ката при момчета 8-9 г., първа група (бели пояси). В същата възрастова група Михаил Николов се окичи със златен медал в дисциплината “ката”, трета група (оранжеви пояси). Съотборниците му Джем Балканджиев и Виктор Георгиев заеха трето място. Велизара Костова спечели сребърен медал на ката, при момичета (8-9 г.) в четвърта група (зелени пояси) и е с бронз на кумите в кат. -30 кг. Сребърни медали завоюваха Мариела Петкова при момичета 10-11 г. в дисциплината кумите в кат.+35 кг и Грасиела Маринова на ката при момичета (8-9 г.) в първа група (бели пояси). Виктория Байчева се окичи с бронзови медали при момичета 8-9 г. в дисциплината ката, втора група (жълти пояси) и на кумите в кат.-35 кг. На трето място във възрастова група 8-9 г. се класираха Стефан Фотев при момчетата на ката, втора група (жълти пояси) и Дария Стефанова при момичетата на кумите в кат.-30 кг. В отборното на ката при момичета 6-9 г. отборът на “Калоян” в състав Адриана Бояджиева, Велизара Костова и Дария Стефанова взе сребърните медали, като отстъпи във финала пред тима на “Шурикен”. През уикенда каратеките на “Калоян” участваха и в силния международен турнир “Никон Оупън” в Горна Малина. В конкуренцията на над 800 участника от 11 държави състезателите на “Калоян” спечелиха два златни, един сребърен и четири бронзови медала. Златни медали на ката спечелиха Велизара Костова, Симона Георгиева и Адриана Бояджиева при момичета до 8 г. и Джем Балканджиев, Михаил Николов и Кристиян Колев при момчетата в същата възраст. Мариела Петкова е втора на кумите и трета на ката до 12 г. На трето място на ката завършиха Рая Рускова до 12 г., Велизара Костова до 10 г., Виктор Георгиев и баща му Виктор Георгиев на семейна ката и Нахиан Халид на макивара до 8 г. Добро представяне записа и Кристиан Велков.