39-годишният социолог Йордан Байчев беше избран за регионален координатор на ДСБ за Великотърновска област по време на отчетно-изборното събрание на партията. Във форума са взели участие 51 делегати от всички общини на областта, както и представители на националното ръководство.
Представителите на ДСБ са направили обстоен анализ на политическата ситуация в страната и региона с оглед на предстоящите местни избори. Д-р Мавроди Калейнски е избран за председател на Регионалния изборен щаб на партията в областта.
За титулярни представители на ДСБ в Регионален граждански съвет към Реформаторски блок пък са били избрани Сергей Добрев, член на националното ръководство на ДСБ, и д-р Мавроди Калейнски.
Събранието е потвърдило коалиционната политика на общинските организации на ДСБ във формат Реформаторски блок и е възложило на изборния щаб и регионалния съвет да стартира организирането и провеждането на обучение на членовете, симпатизантите, и кандидатите на партията за предстоящите местни избори.
Весела КЪНЧЕВА
8518



Къде няма да има ток







