60 творби ще бъдат подредени в традиционната Коледна изложба в Художествена галерия „Недялко Каранешев“ в Горна Оряховица. Експозицията ще бъде открита на 4 декември /вторник/ от 17,30 ч. В нея ще бъдат показани произведения, изпълени в различна техника – масло, графика, смесена техника и дърворезба.
Традиционно в галерията ще бъдат показани творби на художниците от сдружение ГОАРТ, Иван Караиванов и други утвърдени горнооряховски творци. Тази година участие ще вземат и млади авторките от Горна Оряховица Радослава Стефанова, Ралица Аврамова, Мария Генчева и Мартина Нешкова.
И други непознати за публиката творци ще представят живописните си платна. Това са Христомир Великов от Нова Загора и Христо Маджаров от Велико Търново. Две млади дами ще покажат своите графики – Анелия Мартинчева, която направи първата си самостоятелна изложба преди година в Художествена галерия „Недялко Каранешев“, и Петя Рашкова от Велико Търново.



Къде няма да има ток






