Шест момичета от СУ “Емилиян Станев” участваха в първото издание на образователния формат “Рекламно междучасие”. Осмокласничките Елена Папазова и Християна Василева, Михаела Драганова и Невена Маринова, които са в 9 клас и десетокласничките Анастасия Трифонова и Рая Йорданова са били част от събитието, свързано с реклама. Всички момичета учат в паралелката “Графичен дизайнер”.
“Събитието се проведе в Нов български университет в София, реализира се с подкрепата на Централния фонд за стратегическо развитие на висшето училище. Там от години се провежда такава рекламна академия, която е предназначена за студентите. Тази година за първи път университетът събра ученици на възраст 14-18 години”, разказва психологът в СУ “Ем. Станев” Мелина Попова, която е пътувала с учениците.
Дизайн, реклама, комуникации, ПР и маркетинг са били темите, по които учениците са слушали лекции и са имали практически занимания. Практическата задача за всички е била позициониране на нов бранд на пазара. Елена, Християна, Михаела, Невена, Рая и Анастасия са се справили отлично с това предизвикателство и са спечелили приза за цялостна завършена концепция и идея. Наградата им е участие в академията по дизайн за студенти в началото на следващата година.
“Те трябваше да направят цялостна стратегия за новия продукт, който тръгва на пазара – безалкохолна бира с магнезий. А това включва да измислят име на продукта, дизайн, лого, заглавие на рекламната кампания. Да определят аудиторията, която ще ползва продукта, и да измислят най-доброто му представяне пред тази таргет група”, уточнява Мелина Попова и допълва, че момичетата са работили заедно с ментори – представители на бизнеса, които са бивши студенти в Нов български университет.
Докато са били там, тийнейджърите са имали възможност да разгледат базата.
6888
