Студентският отбор от Клуба на младия програмист “Джон Атанасов” към Факултет “Математика и информатика” на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий” завоюва първо място на престижното състезание по създаване на игри “Game Jam”. То се проведе в Габрово и в него се включиха 50 участници, разделени в 12 отбора, а тази година темата на надпреварата беше “Make me laugh” – “Накарай ме да се смея”.
Организатор на събитието за програмисти, писатели, аниматори и художници от цяла България бе Музей на хумора и сатирата, а отборът на ВТУ победи конкурентите си с играта “Бай Ганьо пътува до Габрово”. Тимът от болярския град, състезаващ се под името “Мармалад от чушки”, беше в състав: Янчо Ибрахимов, Денислав Илиев, Александър Казаков, Венцислав Бориславов и Десислава Петкова, посочиха от ВТУ. В своята игра те демонстрираха техническо майсторство и креативност, с което спечелиха журито на състезанието.
Това бе шестото издание на “Game Jam” в Габрово, посветено на компютърните и настолните игри, което е част от международното състезание “Global Game Jam”.
Николай ВЕНКОВ
сн. ВТУ
45312




Къде няма да има ток







