Търновската поетеса спечели втора награда от Националния поетичен конкурс “Магията на любовта”. Отличията за поезия бяха раздадени за 12-и път по време на Фестивала на розата, който се провежда ежегодно в Казанлък.
Конкурсът се провежда след едногодишно прекъсване и е организиран от Литературно сдружение “Кула” и Община Казанлък. Анонимно представените стихотворение на поети от цялата страна са били журирани от Румен Денев и поетесите Аксиния Иванова и Женя Димова. Тримата лауреати са си поделили награден фонд от 800 лв.
Това е втората национална награда за поезия, която Снежана Иванова получава в рамките на месец. В навечерието на 24 май тя стана трета в Националния поетичен конкурс на в. “Литуратурен глас” в Стара Загора, който беше организиран по повод 20-годишнината на изданието.
Златина ДИМИТРОВА
38257




Къде няма да има ток







